Rozmiary Obuwia

Jak określić jaki rozmiar buta powinniśmy kupić? Należy wykonać pomiar długości stopy.Najlepiej użyć do tego miarki taśmowej lub suwmiarki. Można również zmierzyć długość wkładki , naszych najwygodniejszych butów.

Najłatwiej będzie jak staniemy stopami przy ścianie na białej kartce, dotykając lekko piętą do ściany i zaznaczymy np.długopisem  kreskę poziomą nad najdalej wysuniętym palcem u stopy ( czasami jest to drugi palec).

 Następnie zmierzymy linijką odległość od brzegu kartki do zaznaczonego punktu. W tabelach rozmiarów podanych dla danego modelu buta, sprawdzamy jakiemu rozmiarowi odpowiada długość naszej stopy.

 O czym należy pamiętać przy mierzeniu stóp i przymierzaniu obuwia:

  1. Stopy w ciągu dnia zmieniają swoje rozmiary. Rano, gdy nie jesteśmy jeszcze zmęczeni mają najmniejszy wymiar, im później tym nasze stopy bardziej " rosną". Dlatego wskazane jest mierzyć stopy i obuwie po południu, unikniemy wtedy sytuacji, że nowe buty, które rano były dobre, wieczorem są za ciasne.
  2. Zazwyczaj wymiary stopy lewej i prawej różnią się. Jest to zjawisko normalne, należy jednak pamiętać aby mierzyć obie stopy i obuwie dobierać do większej stopy.

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl